środa, 20 lutego 2019

Tagi:

piątek, 21 października 2016, aktualizowano: piątek, 28 października 2016

O miłości kobiety do siebie - akcja społeczna

Październik jest miesiącem walki z rakiem. Co roku o tej porze, w ramach akcji społecznych przypominamy, jak ważna jest profilaktyka zdrowotna.

Zachęcamy do regularnych badań i samokontroli piersi, nie tylko przy okazji wspominania o różowej wstążce. Chcemy też, by nasz projekt sięgnął głębiej i poprzez różne środki wyrazu zainspirował do przemyśleń. Dlatego zapraszamy na wystawę zdjęć, rozmowę ze specjalistami i film. Poruszamy poważny temat, nie zabraknie jednak pozytywnych emocji i wzruszeń. Liczymy na to, że przyjdziesz razem z mamą, siostrą, babcią, przyjaciółką… by dowiedzieć się więcej „o miłości kobiety do siebie”.


Wystawa potrwa od 25 do 30 października 2016, w Centrum Sztuki Współczesnej Znaki Czasu w Toruniu.

Otwarcie: Wtorek, 25 października, godz. 19.00.

http://m.7dni.pl/2016/10/orig/b93a1-358329.png
"Choroba to początek, a nie koniec życia" - na zdjęciu Monika Chmarzyńska, jedna z bohaterek wystawy Moniki Ralcewicz-Ciaiolo, jaką zaprezentujemy w CSW.

Po oficjalnym otwarciu zapraszamy na rozmowę Lucyny Tataruch, redaktor prowadzącej miesięcznik "Miasta Kobiet", z Małgorzatą Stankiewicz z Akademia Walki z Rakiem oraz Małgorzatą Bonin ze Stowarzyszenia "Różowa Wstążeczka". Początek rozmowy jest planowany na 19.45.
O godz. 20.30 w sali kinowej CSW rozpocznie się projekcja filmu "Ma ma", w reżyserii Julio Medema, w którym główną rolę gra Penelope Cruz.

Na wszystkie części wydarzenia wstęp wolny.

Przygotowując zdjęcia do druku nie przestawałam się uśmiechać, tak jak podczas sesji. Bo jak zachować powagę gdy modelki żartują, gdy śmieją się i paplają bez końca, gdy tańczą i skaczą z radości?! Sesje były jak trzęsienie ziemi, jak tsunami, które dobrą energią zalewało ziemię. Miałam ogromne szczęście, że spotkałam te dziewczyny! W ciągu kilku dni zrozumiałam, co w życiu jest najważniejsze - zwyczajne chwile, bliskość drugiego człowieka! Otrzymałam tyle dobrego, że mogłabym obdzielić jeszcze pół miasta! Te kobiety zarażają pozytywną energią, przywracają wiarę w drugiego człowieka, w siłę wsparcia, miłości bliźniego. I sprawiają cuda. Bo jak nazwać fakt, że pamiętam wszystkie Ich imiona, ja, która cierpię na swoistego rodzaju "demencję", co mogą potwierdzić moi modele - duzi i mali. - powiedziała o swojej pracy fotografka Monika Ralcewicz-Ciaiolo.

Organizatorami akcji społecznej są Miesięcznik "Miasta Kobiet", "Nowości-Dziennik Toruński" i "Express Bydgoski".

http://m.7dni.pl/2016/10/orig/15553-358325.jpg

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii (47) »