środa, 20 lutego 2019

Tagi:

czwartek, 5 maja 2016, aktualizowano: wtorek, 24 maja 2016

"Powrót do dzieciństwa" - 670. urodziny miasta Bydgoszczy

W sobotę 14 maja, pod hasłem "Powrót do dzieciństwa", obchodzić będziemy 670. urodziny miasta. Okrągła rocznica będzie okazją do przypomnienia sobie gier i zabaw z czasów młodości. Na uczestników czekają koncerty, pokazy i atrakcje sportowe.


Imprezę na Wyspie Młyńskiej rozpoczną nieoficjalnie o godz. 11.00 wyścigi smoczych łodzi na Brdzie. Załogi zmierzą się na dystansie od mostu Kiepury do Wyspy Młyńskiej. Będzie to już druga edycja budzących emocje „Smoków na Brdzie”. Zwycięskie drużyny nagrodzone zostaną na scenie podczas Święta Miasta, które oficjalnie rozpocznie się na Wyspie Młyńskiej o godz. 12.00.

Pół godziny później wystartuje bieg bulwarem nad Brdą na trasie 5 km oraz spacer nordic walking. Obie konkurencje są organizowane przez Okręgową Izbę Pielęgniarek i Położnych w Bydgoszczy. Zapisy prowadzone będą na pół godziny przed startem, a rozgrzewkę poprowadzi instruktor fitness.
Ponieważ urodziny Bydgoszczy zbiegają się w czasie z obchodami Dnia Pielęgniarki, Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych wystawi na Wyspie Młyńskiej aż osiem stoisk, na których uczestnicy imprezy będą mogli przejść podstawowe badania, uzyskać informacje na temat programów NFZ, porady z zakresu profilaktyki, czy przymierzyć sztuczny brzuch, który pozwala wczuć się w sytuację ciężarnej kobiety.

http://m.7dni.pl/2016/05/orig/e5ff8-349087.png

Na scenie ustawionej na Wyspie Młyńskiej zaprezentują się także grupy taneczne z Pałacu Młodzieży, wśród nich najmłodszy zespół Rytmisie. Swoje programy zaprezentują także formacje Amulet II, Relise oraz Amulecik. Nie zabraknie również wokalnych występów nieco starszych zespołów, które przypomną standardy muzyczne jak np. Batumi, czy W drodze do Fontainebleau.

Na gości czekać będą także różnego rodzaju atrakcje i animacje. Dzieci będą miały okazję zagrać w szczurka, ciuciubabkę czy kapsle, czekać na nie będzie też strefa zabaw z dmuchanymi elementami, konkurs plastyczny przygotowany przez MWiK oraz szczudlarze i aktorzy z Teatru Pantomimy DAR. Bydgoszczanie będą mieli możliwość zapoznania się z zasadami gry w bumball, a także obejrzeć wystawę samochodów retro, która zostanie zorganizowana na terenie parkingu za Młynami Rothera. Ogromną atrakcją będzie także strefa dawnych komputerów, gdzie każdy z uczestników będzie mógł spróbować swoich sił w zapomnianych już grach, które królowały kilkanaście lat temu.

http://m.7dni.pl/2016/05/orig/55731-347801.jpg

Przez cały czas trwania imprezy funkcjonować będzie strefa gastronomiczna, a osoby, które przyjadą na Wyspę Młyńską na rowerach będą mogły skorzystać z bezpłatnego przeglądu, oferowanego przez salon Almot.

Nie lada gratką dla wszystkich będzie występ iluzjonisty Czarodzieja Nikodema, który zaprezentuje zgromadzonej publiczności swoje najlepsze sztuczki i triki. Magiczny pokaz rozpocznie się o godzinie 16:00.

O godz. 17.00 życzenia bydgoszczanom złoży prezydent Rafał Bruski, a na zebranych czekać będzie tort ufundowany specjalnie na tą okazję przez Cukiernię Rem Marco oraz ciepły posiłek.

Następnie scenę opanują zespoły muzyczne. Wystąpią m.in. grupy oRety! oraz coverowy zespół Niedzielni Kierowcy. Gwiazdą wieczoru będzie William Prestigiacomo, finalista ostatniej edycji programu The Voice of Poland, który wystąpi o godzinie 20:00. Po koncercie odbędzie się potańcówka, którą poprowadzi DJ Michał Urbaniak.

http://m.7dni.pl/2016/05/orig/2a3e7-347793.jpg

Dodaj swój komentarz najciekawsze najstarsze najnowsze

  1. 06-05-2016 22:47

    Brak ocen 0 0

    - wio : a o której nasz Prezydent Rafał będzie robił dobrą minę

    Pokaż odpowiedzi (1) Odpowiedz