środa, 20 lutego 2019

Tagi:

poniedziałek, 21 września 2015, aktualizowano: środa, 5 października 2016

"Jak to się stało, że zapomniałam..."- Natalia Przybysz.

Akcja ma na celu zwrócenie uwagi na problem raka piersi. W nieszablonowy i artystyczny sposób organizatorzy podkreślają, że profilaktyka nie jest skomplikowana i trudno dostępna, a rozwój medycyny sprawił, że diagnoza dla większości kobiet nie jest wyrokiem.

Jak co roku, w październiku organizatorzy pragną przypomnieć, jak ważne jest regularne badanie się pod kątem nowotworu piersi. Akcja składa się z 4 elementów, każdy z nich nawiązuje do tematu przewodniego, jakim jest profilaktyka nowotworowa.


W ramach akcji zapraszamy na: wystawę artystycznych zdjęć Marcina Szpaka w Galerii Dworzec Zachodni w klubie Od Nowa, premierę filmu "Chemia" oraz koncert Natalii Przybysz.

Wystawa artystycznych zdjęć "Jak to się stało, że zapomniałam o swoich piersiach" nawiązuje do problemu w metaforyczny sposób, działając na wyobraźnię i emocje widza. Fotografem, który podejmie się tematu będzie Marcin Szpak www.marcinszpak.com. Podczas wernisażu zaprosimy mieszkańców do zapoznania się z historią bohaterek zdjęć, a także mężczyzn, w życiu których rak piersi odegrał znaczącą rolę.
2-16 października, Galeria Dworzec Zachodni, klub Od Nowa.
Oficjalne otwarcie, 2 października, godz. 18:00, wstęp wolny.


Film "Chemia", reż. B.Prokopowicz, inspirowany prawdziwą historią Magdy Prokopowicz, założycielki fundacji Rak'n'Roll.
Projekcja filmowa poprzedzona rozmową z psychoonkologami: Katarzyną Borowicz - z fundacji Rak'n'Roll oraz Małgorzatą Stankiewicz. Partnerem rozmów z Ekspertami jest Urząd Miasta Torunia.
2 października, godz. 19:00
Bilet na film, cena 15 zł, do nabycia w Klubie Od Nowa oraz Nowości - Dziennik Toruński ul. Podmurna 31.

Zwiastun filmu Chemia


Koncert Natalii Przybysz w klubie Od Nowa. Młoda, zdolna wokalista, która dzięki utworowi „Miód” na swojej ostatniej płycie pt. „Prąd” silnie zaczęła się kojarzyć z tematyką kobiecości. Hasło:”Jak to się stało, że zapominałam o swoich piersiach?” wywołało falę wywiadów i medialne poruszenie.
15 października, godz. 19:00
Bilet na koncert, cena 40 zł (50 zł w dniu koncertu), do nabycia w Klubie Od Nowa oraz Nowości - Dziennik Toruński ul. Podmurna 31.


klip "Miód"
Do każdego biletu, Lecznice Citomed - partner akcji dołącza vouchery na badanie mammograficzne, które obejmuje bezpłatne badanie dla Pań w wieku 50-60 roku życia. Dodatkowo z tym voucherem bezpłatna cytologia dla Pań 25. do 59. Osoby, które zakupiły bilety bez dołączonego vouchera, nic straconego, z zakupionym biletem przyjdźcie do Nowości odebrać voucher.Wszystkie bilety do kupienia w Nowościach (ul. Podmurna 31) oraz OD NOWA (Gagarina 37a)

Partnerami akcji są: