środa, 20 lutego 2019

Tagi:

piątek, 29 sierpnia 2014, aktualizowano: piątek, 12 września 2014

Targi Rozwoju Dziecka 6 września Centrum Handlowe Bielawy

Zapraszamy 6 września do Centrum Handlowego Bielawy na "Targi Rozwoju Dziecka". Start godzina 12.00

"Targi Rozwoju Dziecka" za nami. Zobaczcie, jak było!


Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii (51) »Konkurs rozstrzygnięty!

6 września w CH Bielawy w konkursie sponsorowanym przez producenta farb i plastelin firmę VENA wzięło udział wiele chętnych do zabawy i pracy twórczej dzieci. Dodatkową motywacją była świetna nagroda - tablet - ufundowana przez przychodnię rodzinną RUDAK - MED. Za najciekawszą uznaliśmy pracę Zuzanny Borkowskiej - gratulujemy wygranej i talentu plastycznego.

http://m.7dni.pl/2014/09/orig/41694-316190.jpg

http://m.7dni.pl/2014/09/orig/20af2-316191.jpg

Zapraszamy również do obejrzenia kilku najciekawszych prac!

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii (16) »http://m.7dni.pl/2014/08/orig/822c9-315528.jpg

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii (17) »http://m.7dni.pl/2014/09/orig/a9c3b-316160.jpg

Stypendyści CH Bielawy!

Na zdjęciu będą: Dyrektor Centrum Marcin Żelazny, Dyrektor Fundacji Nadzieja dla Rodzin Jarosław Przeperski oraz dzieciaki: Maria Cynk - Mikołajewska, Kinga Politowska, Karol Muenala - Klemański, Weronika Rogozińska,Marek Rauchfleisz, Jaś Gaczyński, Nina Puchalska, Amelia Bagniewska - nie obecna na rozdaniu nagród ,http://m.7dni.pl/2014/09/orig/0f081-315696.jpg

Zapraszamy 6 września do Centrum Handlowego Bielawy na "Targi Rozwoju Dziecka". Start godzina 12.00

Szukasz pomysłu na zajęcia pozalekcyjne dla swojego dziecka? Myślisz o piłce nożnej, lekcjach karate lub nauce języka? Jeśli tak to zapraszamy już w sobotę (06.09) w g. 12.00-17.00 do Centrum Handlowego Bielawy na "Targi Rozwoju Dziecka".

Impreza która odbędzie się w najbliższą sobotę (06.09) w Centrum Handlowe Bielawy to nie tylko prezentacja bogatej oferty zajęć pozalekcyjnych lecz również wiele atrakcji dla najmłodszych. Wśród wystawców znalazły się m.in Akademia Futbolu Tomasza Hajto, Kolegium Jagiellońskie, grupa Karate Kumade i Oxford Station. Na targach obecny będzie także producent farb i plasteliny "Vena", który pokaże jak wspaniale można rozwijać wyobraźnię dziecka przy pomocy tych dwóch nieco już wypartych przez komputery i tablety atrybutów dzieciństwa. Stowarzyszenie Celiakia poruszy problem diety bezglutenowej a toruński oddział PCK nauczy wszystkich chętnych jak prawidłowo reagować w przypadku zakrztuszenia się przez dziecko. Ciekawie też zapowiada się stoisko Przedszkola Kangurek, które poza działaniami animacyjnymi przygotuje także mini siłownię. W trakcie wydarzenia poznamy też laureatów konkursu "Stypendium dla Aktywnych" w ramach którego, Centrum Handlowe Bielawy wesprze kwotą 1.000 zł 8 młodych torunian, którzy chcą rozwijać swoje pasje.

Organizator przygotował także dla odwiedzających Targi Rozwoju Dziecka liczne konkursy z nagrodami oraz tradycyjne już stoiska z animatorami, gdzie każde chętne dziecko pomaluje buźkę i weźmie udział we wspólnej zabawie.

Dostaniesz stypendium na swoją pasję

Centrum Handlowe Bielawy pomoże młodym zdolnym


CH Bielawy oraz fundacja „Nadzieja dla Rodzin" przygotowało program stypendialny, które wesprze dotacją zdolnych młodych ludzi.
CH Bielawy wspólnie z fundacją „Nadzieja dla Rodzin” zaprasza dzieci i młodzież w wieku od 5 do 16 lat do wzięcia udziału w programie stypendialnym. - W związku z rozpoczynającym się rokiem szkolnym postanowiliśmy wesprzeć te osoby, które chcą się rozwijać pomimo napotykanych przeciwności - mówi Marcin Żelazny, dyrektor CH Bielawy. - Ufundowaliśmy więc osiem stypendiów, każde na kwotę 1 tys. zł.
Zainteresowani powinni pobrać ze strony www.bielawy-torun.pl kartę zgłoszeniową odpowiednią do wieku kandydata. Dzieci w wieku od 5 do 10 lat będą musiały przygotować rysunek pt. „Kim chciałbym zostać kiedy dorosną". Należy także z pomocą rodziców uzupełnić kartę odpowiadając na kilka prostych pytań oraz przedstawić sposób wykorzystania dotacji.

Karty Zgłoszeniowe należy dostarczyć w dniach 22.08 - 04.09 do dyrekcji Centrum Handlowego Bielawy lub do siedziby fundacji Nadzieja dla Rodziny (ul. Mikołaja Kopernika 22, Toruń). Stypendystów poznamy w trakcie trwania Targów Rozwoju Dziecka w CH Bielawy w dniu 06.08.

Regulamin akcji „Stypendium CH Bielawy dla aktywnych” dostępny jest na stronie www.bielawy-torun.pl.
(j)

http://m.7dni.pl/2014/09/orig/c0c35-316418.jpg

Zaangażowanie społeczne PZU w obszar ochrony zdrowia

Zaangażowanie społeczne PZU ma bardzo różnorodny wymiar. Równolegle z realizowanymi autorskimi inicjatywami społecznymi, włącza się w akcje kluczowych gremiów CSR w Polsce, popularyzujących najwyższe standardy społecznej odpowiedzialności biznesu. Ubezpieczyciel jest partnerem m.in. Forum Odpowiedzialnego Biznesu (FOB) oraz Koalicji na Rzecz Odpowiedzialnego Biznesu (zawiązanej w ramach Pracodawców RP).

Jedną z kluczowych przestrzeni działań CSR jest obszar ochrony zdrowia, który ubezpieczyciel aktywnie wspiera już od dawna. Grupa PZU przeznacza w skali roku ponad 8 mln zł z funduszu prewencyjnego i środków Fundacji PZU na projekty dotyczące profilaktyki zdrowotnej i promocji zdrowego trybu życia. Działania te są spójne ze strategią biznesową firmy, która poszerza swoją ofertę produktów związanych z ochroną zdrowia, stając się kreatorem rynku ubezpieczeń zdrowotnych w Polsce. Efektem zaangażowania społecznego ubezpieczyciela w tym zakresie jest cały szereg akcji i kampanii, które PZU inicjuje bądź wspiera.

Najnowszą inicjatywą w obszarze profilaktyki zdrowotnej jest akcja adresowana do kobiet pracujących w PZU. Jej inicjatorem jest Stowarzyszenie Kobiety PZU, a partnerem Instytut Matki i Dziecka. W ramach programu uczestniczki wezmą udział w szeregu badań diagnostycznych i będą mogły skorzystać z usług lekarzy specjalistów, którzy na podstawie wyników badań ocenią stan zdrowia lub skonsultują zdiagnozowane już problemy. Do programu zaproszono wszystkie pracownice firmy. Udział weźmie 1200 pań, które wypełniły specjalną ankietę i określiły, jakie badania je interesują. Lekarze z Instytutu ocenią ich zdrowie pod kątem sercowo-naczyniowym, cukrzycy, niedoczynności i nadczynności tarczycy, nerek i dróg moczowych, a kobiety 45 plus będą zbadane w kierunku wykrycia raka jajnika.

Jednak to nie koniec działań w obszarze profilaktyki zdrowotnej. PZU aktywnie angażuje się w promocję aktywnego spędzania wolnego czasu, szczególnie biegania. Od ponad roku wspiera Fundację Maraton Warszawski w organizacji i promocji największych imprez biegowych w Polsce, Półmaratonu i Maratonu Warszawskiego, których jest sponsorem tytularnym. Ponadto dla grupy czternastu biegaczy-amatorów przygotował program „Biegaj na zdrowie z PZU”, który ma udowodnić, że pod okiem profesjonalistów z każdej średnio sprawnej osoby można zrobić maratończyka. Celem uczestników programu jest odpowiednie przygotowanie, udział i osiągnięcie mety w 36. PZU Maratonie Warszawskim w 2015 roku. Opiekę nad biegaczami sprawuje sztab, w którego skład wchodzą trenerzy, dietetyk oraz fizjoterapeuta, który stopniowo przygotuje uczestników do podjęcia wyzwania i osiągnięcia celu.

Fundacja PZU zachęca do prowadzenia aktywnego trybu życia wszystkich Polaków. W marcu ruszył program PZU Trasy Zdrowia, skierowany do gmin. W ramach inicjatywy zwycięskie samorządy otrzymają środki na stworzenie ścieżek biegowych. Dzięki temu, zarówno aktywnym sportowcom, jak i osobom, które chcą rozpocząć przygodę z aktywnością fizyczną, udostępniona zostanie przestrzeni do ćwiczeń. Ścieżki będą miejscami otwartymi na różne formy ruchu. Na trasie biegacze znajdą uniwersalny zestaw instalacji treningowych do ćwiczeń o różnym stopniu trudności. Ścieżki będą stanowić strefę treningów, zajęć, relaksu i integracji społeczności lokalnej. W ramach pierwszej edycji programu powstanie 30 Tras Zdrowia na terenie całej Polski. Udział w programie ma na celu zaktywizowanie społeczności małych gmin, które pomimo sprzyjających okoliczności przyrody, rzadziej uprawiają sport, niż mieszkańcy dużych miast.

Firma wspiera również placówki medyczne, przeznaczając środki z funduszu prewencyjnego m.in. na zakup sprzętu medycznego. W Zakładzie Teleradioterapii, działającym w ramach Regionalnego Ośrodka Onkologicznego w Łodzi, dzięki współpracy z PZU powstaje specjalistyczna przestrzeń, umożliwiająca działanie najnowocześniejszej aparatury do radioterapii. To odpowiedź na wzrost liczby zachorowań na raka w województwie łódzkim. PZU zaangażował się także w długofalowy program „Zdrowa gmina”, którego celem jest podkreślenie wagi i zachęcenie mieszkańców gmin do badań profilaktycznych pozwalających na wczesne wykrycie raka piersi, szyjki macicy oraz jelita grubego.

http://m.7dni.pl/2014/08/orig/822c9-315528.jpg